I malá trampolína splní svou funkci
Každý z vás má jistě svou vlastní představu o tom, co znamená výraz malá trampolína. Za ty velké obvykle považujeme trampolínová centra a jump parky, které jsou vybavené pro desítky či stovky návštěvníků denně, a kde se skákací plocha rovná několika bytovým jednotkám v prostorné hale.
Hovoříme-li o trampolínách pro domácí užívání, ty velké se pohybují kolem průměru tří metrů, zatímco ty malé mohou být dvoumetrové, nebo dokonce metrové. S těmi metrovými se obvykle počítá v interiéru, od dvoumetrových jde o trampolíny venkovní, zahradní. Podstatný je však jejich shodný princip odrazů od měkké podložky, což je pohyb, který stěží jinde zažijete.
Skákání na zahradě – chcete-li si užívat tento báječný, oddychový sport, kdy se lidem zlepšuje nálada, měli byste mít nářadí zabezpečené ochrannou sítí a krytem pružin. Týká se to i malé trampolíny, neboť její konstrukce bývá poměrně vysoko nad okolním terénem. Bezpečnostní prvky dbají o to, aby nemohlo dojít ke zraněním, za předpokladu, že se nářadí využívá rozumně, tedy s žádnými předměty po kapsách, bez řetízků, náramků a náhrdelníků, bez mobilních telefonů v ruce, bez jídla v ústech, v ideálním případě bez obuvi naboso.
Cvičení v bytě – chcete-li mít trampolínu i doma na skákání v uzavřené místnosti, není to problém. Je to vhodný způsob, jak v zimním období posilovat svalstvo dolních končetin a zlepšovat fyzickou kondici. Vystačíte s pěti až deseti minutami cvičení denně, abyste na sobě pocítili při pravidelném tréninku dílčí úspěchy: Zvětší se vitální kapacita plic, posílí se imunita, což se zvláště v zimě hodí, po cvičení si zlepšíte náladu uvolněnými endorfiny a budete pak lépe čelit nastupující jarní únavě. Výhodou malých trampolín o průměru jednoho metru je, že vystačíte pouze s krytem obvodových pružin a nepotřebujete již ochrannou síť.