Nádoby na klíčení mohou využívat i děti
Klíčení se dnes stalo velkým hitem. Jde o velmi snadnou záležitost, kdy máte takřka bez práce k dispozici čerstvé rostlinné výhonky, jejichž přínos pro naše zdraví je obrovský.
Mohou to zkusit i děti – děti jsou tvořivé a hravé a zasvětit je můžete i do klíčení semínek. Získají tím větší vztah k rostlinné říši a uvědomí si, že v každém semenu je ukrytý obrovský životní potenciál. Pro začátek zkuste fazolky mungo nebo hnědou neloupanou čočku, tyto luštěniny nevyžadují žádnou zvláštní péči a již po dvou dnech se začnou tvořit první klíčky. Snazší to vaše ratolesti budou mít s nádobami na klíčení, v nakličovacích miskách mohou pak vyzkoušet i další semínka, např. hrách nebo pšenici. Výhodou je, že to lze provádět po celý rok a máte doma zásobu živých enzymů a cenných vitamínů pro posílení imunitního systému.
Máte doma čerstvou zásobárnu vitamínů – čerstvost je často vyslovovaný termín některých obchodních řetězců, které se chlubí svým sortimentem na stránkách reklamních časopisů. Skutečně čerstvé však můžete mít pouze doma vypěstované plody a je velký rozdíl mezi jablkem v regálu obchodu a jablkem právě utrženým z větve jabloně. To samé platí i o klíčcích, jsou živé a můžete je kdykoli přidat do zeleninového salátu, nebo je jíst samotné třeba k pomazánce na chléb.
Misky a sklenice mohou být ozdobou kuchyňské linky – ozdobné a zároveň účelné. Výrobci spoléhají na zajímavý design a samozřejmě funkčnost. Misky i sklenice jsou vkusným doplňkem na kuchyňské lince, zvláště tehdy, jsou-li denně „vytížené“ a plní-li svůj účel. Chlorofylem obohacené zelené rostlinky vdechnou místnosti zajímavý ráz, navíc jsou živé, stejně jako pokojové rostliny. Je v nich ukryta spousta energie a tu můžeme každý den mít přichystanou v podobě zdravé svačiny či večeře. Klíčky můžete jíst samotné, nebo je přidávat k zeleninovým salátům, či jako oblohu k hlavnímu jídlu. Obsahují mnoho vitamínu C a dalších látek, prospěšných k posílení imunitního systému.